W tym roku samorząd uczniowski uczcił obchody Dnia Europy organizując od 9 maja do 13 maja TYDZIEŃ EUROPEJSKI. Podczas pięciu dni uczniowie codziennie uzupełniali tablicę informacyjną o wiadomości takie jak: stolica, ludność, język, powierzchnia, sławni ludzie, jedzenie, zabytki, ciekawostki wyznaczonych wcześniej państw europejskich. Uczniom ze wszystkich klas zostały przydzielone kategorie, według których pozyskiwali informacje o poszczególnych państwach, codziennie dołączali informacje o kolejnym państwie. Przerwy międzylekcyjne zostały umilone uczniom dzięki najsłynniejszym piosenkom z danego kraju.

12 maja dodatkowo odbyły się zajęcia w klasie IIIa, IV i VIIa  pt. "Urodziny Europy", które zostały przeprowadzone przez specjalistkę Europe Direct p. Agatę Rokselę. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o krajach europejskich.

Marta Bara-Błońska

Dzisiaj jest: Wtorek