W ramach innowacji pedagogicznej ,,Wychowanie wierszem, bajką i piosenką” 30 maja odbył się, pod tą samą nazwą, szkolny konkurs recytatorski, w którym wzięli uczniowie kl. I-III. Uczestnicy zaprezentowali utwory literackie, które mają morał, przesłanie wychowawcze. Nie mogło obyć się bez twórczości J. Tuwima, czy J. Brzechwy. Wysłuchaliśmy różnych wersji ,,Kłamczuchy”, ,,Samochwały” i innych ponadczasowych wierszy. Było miło popatrzeć, posłuchać, jak z przejęciem, starannością, pięknie ubrani i oczywiście z tremą (niestety nie dało się tego uniknąć) uczniowie prezentują swoje umiejętności. Wszyscy wypadli bardzo dobrze, zostali nagrodzenie dyplomami i nagrodami. Dla małych artystów było to przede wszystkim nowe doświadczenie, przeżycie, lekcja na której trzeba było pokonać swoje lęki, stres, żeby pokazać się z najlepszej strony.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim odważnym artystom, Rodzicom za wkład włożony w przygotowanie dzieci i szanownemu jury: p. O. Kubik, p. M. Pawłowskiej p. P. Sowińskiej za owocne obrady i wsparcie w organizacji konkursu.

Ewa Niciak

Dzisiaj jest: Czwartek