W roku szkolnym 2021/2022 w naszej szkole, w kl I-III realizowana była innowacja pedagogiczna ,,Wychowanie wierszem, bajką i piosenką”. Na zajęciach czytane były najpiękniejsze polskie wiersze, znane od pokoleń: J. Tuwima., J. Brzechwy, M. Konopnickiej, a także B. Piergi. O doborze odpowiedniej lektury dziecięcej decydowały prawdy, przesłania. Treści ich miały walor dydaktyczny, wychowawczo – moralizatorski, a także ostrzegały i strofowały dzieci przed niebezpiecznymi i nieodpowiedzialnym zachowaniem. Uczniowie poznali utwory ,,Kłamczuchę”, ,,Samochwałę”, ,,Skarżypytę”, ,,O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci”, ,,Leń” , ,,Pomidora” ,,Ziółko”, ,,Kwokęi wiele innych. W ramach innowacji odbył się konkurs wiedzy ze znajomości utworów i konkurs recytatorski. Laureatom konkursów wręczono nagrody, wyróżnienia i dyplomy ufundowane przez Szkołę Podstawową w Buczku. Uroczyste zakończenie innowacji pedagogicznej ,,Wychowanie wierszem, bajką i piosenką” miało miejsce dnia 14.06.2022r., wtedy też mogliśmy ponownie wysłuchać uczniów ze zdolnościami aktorskimi, kl. IIa zaprezentowała utwór ,,Piosenka bardzo kulturalna”. Serdeczne podziękowania należą się uczniom za zaangażowanie, wychowawcom kl. I-III za pomoc, rodzicom za okazane wsparcie i dobre słowo.

Ewa Niciak

pedagog szkolny SP Buczek