W tym roku Andrzejki wypadły w poniedziałek. Samorząd szkolny szkoły podstawowej przygotował różnorodne wróżby i pyszne smakołyki, które zostały wystawione na szkolnym korytarzu. Podczas przerw dzieci mogły zakupić rogaliki, ciasteczka i babeczki z wróżbami, oraz między innymi zasięgnąć porad Wróżbity Marcela lub poznać jak będzie miała na imię przyszła sympatia. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego miłego dnia składam serdeczne podziękowania.

W piątek 27 marca uczniowie klasy VI przedstawili montaż słowno – muzyczny na temat tradycji Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkanocnych. Zaprosili młodszych kolegów do wspólnej zabawy w odgadywanie symboli wiosennych i wielkanocnych.

Prawidłowe odpowiedzi nagrodzili kolorowymi zakładkami i cukierkami.

25 listopada 2015 roku dzieci z klas 0-III obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas spotkania poznały historię misia, brały udział w Quizach, rozwiązywały zagadki, śpiewały i tańczyły. Radości i zabawy nie było końca.

 

W dniu 15 października 2015r. o  w Szkole Filialnej w Czestkowie odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanej sali gimnastycznej połączonej z obchodni Dnia Edukacji Narodowej.  Przybyłych gości serdecznie powitał  Wójt Gminy Buczek Pan Bronisław Węglewski oraz  Przewodniczący Rady Gminy Buczek Pan  Andrzej Zieliński. Ceremonię otwarcia zaszczycili swoją obecnością: Andrzej Owczarek-Senator RP, Jolanta Chełmińska-Wojewoda Łódzki, Witold Stępień-Marszałek Województwa Łódzkiego,  Teresa Wesołowska-Starosta Łaski, Marek Aulak - Przewodniczący Rady Powiat Łaskiego, Marek Krawczyk-Wicestarosta Łaski, Renata Szafrańska-Wójt Gminy Wodzierady Marek, Jan Kamiński-Kurator Oświaty, Maria Kaczorowska-Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich  Urzędu Marszałkowskiego, Barbara Woźniak-Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Piotr Bielewski - Komendant Komendy Powiatowej Policji w Łasku, Łucja Żurawska-Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Anna Doliwa-Prezes LGD, Marek Ćwiek-Prezes ZNP, radni powiatowi z gminy Buczek, ks Zbigniew Dawidowicz, nauczyciele, nauczyciele emerytowani, rodzice, dzieci i młodzież. 

To już po raz kolejny nasza szkoła zadbała o groby żołnierzy na cmentarzu w Buczku. W tym roku w przygotowaniach z okazji Dnia Wszystkich Świętych opiekunkom samorządu szkolnego Marcie Bara-Błońskiej i Anecie Kociołek pomogła pani Krystyna Czech, która prowadzi szkolne koło PCK. Samorząd Uczniowski z własnych funduszy zakupił kwiaty na groby żołnierzy.

PODZIĘKOWANIA

W imieniu opiekunek samorządu uczniowskiego szkoły podstawowej Marty Bara-Błońskiej i Anety Kociołek i całej społeczności szkolnej pragniemy serdecznie  podziękować pani Bogusławie Michalskiej z kwiaciarni w Buczku za przygotowanie wiązanek na groby żołnierzy

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
25 Czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,
Tolisława, Wilhelm

Do końca roku zostało 190 dni.
Zodiak: Rak

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content