Jak co roku w naszej szkole zostało zorganizowane Halloween. Celem imprezy było rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Nauczycielki Marta Bara-Błońska i Małgorzata Lipińska przeprowadziły konkurs na najcięższą dynię 2015 roku. Wygrała dynia należąca do Małgorzaty Kacperskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody sponsorowane przez wydawnictwa Macmillan i Pearson. Słodycze, którymi zostały obdarowane dzieci ufundowała dyrektor szkoły Renaty Nowicka.

W piątek 30 listopada 2015 roku Samorząd Uczniowski zorganizował sprzedaż koreczków, które przygotowała klasa III sp. Tego dnia wszystkie chętne dzieci mogły również skorzystać z malowania twarzy. Samorząd Uczniowski dziękuje uczennicom klasy III b gimnazjum za pomoc w malowaniu ślicznych motywów halloween’owych na twarzach uczniów szkoły podstawowej. Dzieci, które powiedziały tego dnia hasło ‘trick or treat’ otrzymały cukierki. Podczas lekcji języka angielskiego klasa III sp wzięła udział w konkurencjach halloween’owych między innymi takich jak:

- mumia,

- Zabawa w chwytanie jabłek,

- bobbing for apples.

Zarówno konkurs jak i konkurencje przygotowane z okazji Halloween cieszyły się wśród dzieci ogromną popularnością i powodzeniem. Dzięki takiej zabawie uczniowie mogli rozwijać wiadomości na temat tradycji i zwyczajów anglojęzycznych.

Dzisiaj jest: Wtorek
16 Kwietnia 2024