23 stycznia 2016 r. odbył się, w iście gwiazdorskim stylu, bal gimnazjalny w naszej szkole. Licznie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele i rodzice, kroczyli po czerwonym dywanie wchodząc do pięknie udekorowanej sali. Gimnazjaliści powitali wszystkich polonezem i tangiem, do których choreografię przygotowała pani Agata Pinar. Uczniowie wyglądali bardzo dostojnie i dorosło, w końcu to ich pierwszy tak poważny bal w życiu. Wszyscy bawili się doskonale. Radosne pląsy zakończyli dopiero po północy. Wychowawczynie klas III A. Kondratiuk i E. Jędryka serdecznie dziękują rodzicom za współpracę i zaangażowanie. Zdjęcia z balu można obejrzeć w galerii.

W piątek 29 stycznia 2016 roku odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Tego dnia nasza sala gimnastyczna zamieniła się w pięknie udekorowaną salę balową. Na bal przybyły księżniczki, strażacy, piraci i wiele innych bajkowych oraz filmowych postaci. Do wspólnej zabawy zachęcał DJ, który umilał dzieciom zabawę najlepszymi przebojami.

Dziewczęta ze szkoły podstawowej w Buczku zajęły drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski SZS Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Fantastyczny i niespodziewany sukces podopieczne trenera Longina Wróbla osiągnęły podczas zawodów rozegranych w dniach 20-21 maja 2016 roku w Rawie Mazowieckiej. Złoty medal wywalczyła SP Nr 6 w Brzegu Dolnym (dolnośląskie), a brązowy SP Nr 4 w Przemyślu (podkarpackie). Zespół z Buczku grający w składzie: Wiktoria Weronika Wróbel, Zuzanna Niciak i Marta Holak w fazie grupowej mistrzostw pokonały: SP Łosiowo (opolskie) 3:0, SP Słońsk (Lubuskie) 3:2, SP Luboń (wielkopolskie) 3:1.

Jak co roku harcerze z 20 DH w Buczku odwiedzili instytucje na terenie gminy Buczek przekazując Betlejemskie Światełko Pokoju i życzenia świąteczne. Już po raz 27 płonie Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Zuzanna Niciak i Marta Holak godnie reprezentowały  województwo łódzkie w Finale Ogólnopolskiego  Drużynowego Turnieju Uczniowskiego w tenisie stołowym,  rozgrywanym w dniach  02.12.2016r. -  04.12.2016r. w Łaziskach Dolnych.  Bez wsparcia trenera i  sprzyjającego dopingu kibiców  dziewczyny poradziły sobie bardzo dobrze.

Dzisiaj jest: Niedziela
16 Grudnia 2018