Dziewczęta z Gimnazjum w Buczku, jak co roku, przystąpiły do rozgrywek w piłkę nożną w 18 edycji Coca – Cola Cup. W tym roku w samym województwie łódzkim zgłosiło się 90 gimnazjów.

W pierwszej rundzie eliminacyjnej dziewczęta z Buczku rozegrały swoje mecze w Bełchatowie. Pokonały w swojej grupie kolejno zespoły z Zelowa i Kluk. W półfinale zwyciężyły gospodarzy z Bełchatowa i w finale Gimnazjum nr 2 z Łasku. Do dalszych rozgrywek awansowały dwa najlepsze zespoły – Gimnazjum z Buczku oraz Publiczne Gimnazjum nr 2 z Łasku.

27 kwietnia na orliku w Buczku odbyła się druga runda eliminacyjna, w której wzięły udział cztery zespoły – Gimnazjum w Buczku, Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku, Gimnazjum w Ksawerowie oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczyny z Buczku zajmując drugie miejsce, które dało awans do 16 najlepszych drużyn z terenu województwa łódzkiego.

Kolejność drużyn:

1.       Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Łodzi         -     7 pkt.

2.       Gimnazjum Publiczne w Buczku                    -     7 pkt.

3.       Publiczne Gimnazjum nr 2 w Łasku                -     3 pkt.

4.       Gimnazjum w Ksawerowie                            -     0 pkt.

Drużyna z Buczku wystąpiła w składzie: Paulina Badowska, Sylwia Biskupska, Justyna Bordowicz, Karolina Frankiewicz, Anita Kłos, Martyna Kostrzewa, Joanna Kuźniak, Dominika Pokorska, Aleksandra Rejmonczyk oraz Paulina Surowa. Opiekunem drużyny był Włodzimierz Czech.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024