Co roku, w czas karnawału, gimnazjaliści naszej szkoły przeżywają swój pierwszy, prawdziwy bal. W tym roku nie mogło być inaczej.  W dniu 4 lutego 2017 uczniowie klas trzecich uczynili zadość tradycji. Bal rozpoczął się  staropolskim tańcem -  polonezem przygotowanym pod kierunkiem Pani Ewy Ignaczak. Chłopcy w garniturach, dziewczęta w długich spódnicach i białych bluzkach, wszyscy prezentowali się uroczyście i dojrzale. Nikt nie pomylił kroków, nikt nie zapomniał układu. Stres był, ale pozytywny, mobilizujący, bo każdemu zależało, aby było pięknie i elegancko. I tak było.

21 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole JESIENNY BAL dla wszystkich dzieci z zerówki i przedszkola. Zdjęcia można zobaczyć tutaj.

2 czerwca obchodziliśmy w szkole Dzień Dziecka. Wszyscy lubimy się bawić, więc udaliśmy się na dawne boisko sportowe, gdzie czekały na nas atrakcje. Nasi kochani rodzice przygotowali przepyszne ciasta, napoje, a kiedy naprawdę zgłodnieliśmy, częstowaliśmy się grillowanymi kiełbaskami.

Festyn trwał od 9 do 13. Młodsze dzieci mogły korzystać z dmuchanych atrakcji, a starsi uczniowie bawili się w zawodników sumo, wspinali się po ściance czy grali w gigantyczne piłkarzyki. Było tez przeciąganie liny z nauczycielami, zawody w workach oraz wyścigi na trzyosobowych nartach. Było świetnie. Dzień minął wspaniale, a to dopiero początek, ponieważ po powrocie ze szkoły, w domach też czekały na nas niespodzianki.

Dziękujemy Radzie Rodziców za taki prezent!!!

Okres świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas. Rodziny gromadzą się przy wspólnym wigilijnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W szkole - to także wyjątkowy czas. Dzieci i młodzież dekorują swoje klasy, przygotowują wigilię klasową i z niecierpliwością czekają na Jasełka Bożonarodzeniowe. ,,Prezent dla najbliższych" taki tytuł miały Jasełka Bożonarodzeniowe, które uczniowie IIIa gimnazjum przedstawili 21 grudnia 2017 roku na sali gimnastycznej. Motywem przewodnim scenariusza było zwrócenie uwagi na duchowe przeżywanie świat w gronie najbliższych. Kolędy i pastrałki wykonał chór złożony z uczniów Szkoły Podstawowej pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Łukasza Maciejewskiego. W części muzycznej wystąpił zespół KANA pod kierunkiem p. Aleskandry Zielińskiej. Dekorację okolicznościową do występu wykonała p. Olga Kubik wraz z młodzieżą szkolną. Scenariusz Jasełek Bożonarodzeniowych przygotowała i nad całością czuwała p. Krystyna Czech.

16 października 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Na uroczystej akademii zaszczycili nas swoją obecnością Wójt Gminy Buczek pan Bronisław Węglewski i nauczyciele emeryci. Pani dyrektor Renata Nowicka i pan Wójt Bronisław Węglewski w ciepłych słowach mówili o pracy nauczycieli oraz przekazali im z okazji święta życzenia wszelkiego dobra i powodzenia. Wręczyli również nagrody za wyróżniającą pracę. Uroczystość z okazji DEN była bardzo dobrym momentem, aby podziękować panu Wójtowi za starania przy budowie naszej nowej, wspaniałej hali sportowej. Swoje nagrody -  dyplomy przyznane w różnych kategoriach wręczyliśmy również my - przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Wcześniej dokonaliśmy nominacji dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz przeprowadziliśmy głosowanie wśród uczniów klas IV-VII szkoły  podstawowej i II-III gimnazjum.

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Stycznia 2018