16 października 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Na uroczystej akademii zaszczycili nas swoją obecnością Wójt Gminy Buczek pan Bronisław Węglewski i nauczyciele emeryci. Pani dyrektor Renata Nowicka i pan Wójt Bronisław Węglewski w ciepłych słowach mówili o pracy nauczycieli oraz przekazali im z okazji święta życzenia wszelkiego dobra i powodzenia. Wręczyli również nagrody za wyróżniającą pracę. Uroczystość z okazji DEN była bardzo dobrym momentem, aby podziękować panu Wójtowi za starania przy budowie naszej nowej, wspaniałej hali sportowej. Swoje nagrody -  dyplomy przyznane w różnych kategoriach wręczyliśmy również my - przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Wcześniej dokonaliśmy nominacji dla nauczycieli i pracowników szkoły oraz przeprowadziliśmy głosowanie wśród uczniów klas IV-VII szkoły  podstawowej i II-III gimnazjum.

Tytuły w następujących kategoriach otrzymali:

Nauczyciel ze 100% frekwencją - panie Ewa Hyszko, Elżbieta Jędryka, Danuta Klemczak, Małgorzata Kilańczyk, Małgorata Lipińska, Ewa Niciak, Mirosława Stawska, Ewa Wlazłowska, Anna Załęcka, Aleksandra Zielińska, Anna Truskowska, Renata Nowicka

Najlepszy przyjaciel - ex equo  p. Elżbieta Jędryka i p. K. Czech

Kreatywny nauczyciel - p. Ewa Ignaczak

Najlepszy organizator - p. Anna Załęcka

Nauczyciel najbardziej cierpliwy - p. Janusz Zawisza
Stróż porządku - p. Anna Truskowska
Mistrz elegancji - p. Agnieszka Kondratiuk
Mistrz humoru - p. Agnieszka Kondratiuk
Wymagający nauczyciel - p. Małgorzata Kilańczyk

Najmocniejszy głos - p. Małgorzata Kilańczyk

Nauczyciel z najbujniejszą fryzurą - p. Włodzimierz Czech

Debiut roku - p. Łukasz Maciejewski

Wróżki czystości - p. Urszula Florczak

Złota rączka - p. Jacek Buczkowski

Mistrzyni chochli - p. Katarzyna Walczak

Strażniczka ksero - p. Wioletta Kaflak

Zasłużeni dla szkoły - p. Marianna Klęk, p. Halina Wnuk, p. Stanisława Pańczyk, p. Janina Solecka, p. Danuta Tosik, p. Wanda Kaczorowska, p. Dorota Paszkowska, p. Zdzisława Pniewska, p. Barbara Gawlik,  p. Leokadia Kędzierska, p. Danuta Frątczak

Superdyrektor - p. Renata Nowicka i Anna Truskowska

Przyjaciel szkoły - p. Wójt Bronisław Węglewski, p. Sekretarz Zenona Romankiewicz i p. Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Krakowskiej.

Na koniec części oficjalnej wręczyliśmy nauczycielom, pracownikom szkoły i gościom drobne upominki. Były to anioły wykonane metodą quilling, mające zapewniać uśmiech, radość, miłość i szczęście.

Wiele niespodzianek czekało na uczestników uroczystości podczas części artystycznej. Jedną koleżankę, graną przez Zuzię Niciak, odwiedziła nocna zmora (Dominik Drećka) i przeniosła ją jako nauczycielkę do szkoły. Dzięki tej zamianie mogła na własnej skórze przekonać się, jak trudny jest zawód nauczyciela.

Kolejna niespodzianka to występ... dwóch pań woźnych. W te role brawurowo wcieliły się p. Ewa Niciak i p. Małgorzata Kilańczyk.

Za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości DEN serdecznie dziękujemy p. M. Kilańczyk, p. E. Niciak,  p. O. Kubik, p. Ł. Maciejewskiemu, p. J. Sobczak.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,