Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. W ramach DBI odbędą się w naszej szkole specjalne zajęcia dla uczniów wszystkich klas na lekcjach informatyki.

W poniedziałek 5 listopada uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Krystyny Czech przygotowali montaż słowno – muzyczny, na który zaprosili młodszych kolegów i koleżanki. Poprzez recytowane wiersze i piosenki zaakcentowali 40 rocznicę pontyfikatu św. Jana Pawła II. Przedstawili piękno tradycji związanych z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym.

Uczniowie klasy Vb od września zbierali karmę dla bezdomnych zwierząt ze schroniska w Bełchatowie. Uczniowie łącznie zgromadzili 8 kg suchej karmy, 29 saszetek Brit oraz 3 duże puszki karmy mokrej. 15 listopada Wiktoria Marzec wraz ze swoją mamą przekazała wszystkie zgromadzone produkty. Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w zbiórce zostali nagrodzeni pochwałami w teczce z zachowaniem.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w nastepujące akcje charytatywne:

- zbiórkę przyborów szkolnych w ramach pomocy poszkodowanym dzieciom w czasie nawałnicy z miejscowości Lutyń,

- zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka nr 2 w Łodzi,

- zbiórkę plastikowych nakrętek dla Wojtusia, podopiecznego fundacji ,,Zdążyć z Pomocą".

Za okazane wsparcie, zainteresowanie losem innych ludzi, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunką Krystyną Czech składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy włączyli się w te akcje charytatywne.

Dzisiaj jest: Niedziela
16 Grudnia 2018