Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. W ramach DBI odbędą się w naszej szkole specjalne zajęcia dla uczniów wszystkich klas na lekcjach informatyki.

27 stycznia 2018r. w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny – najważniejsze wydarzenie kulturalne tego roku dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Gimnazjaliści długo się do niego przygotowywali. Od października ubiegłego roku ćwiczyli poloneza pod czujnym okiem pani Agaty Walickiej, razem z rodzicami wybierali kreacje balowe, pod kierunkiem państwa Beaty i Łukasza Krakowskich wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowywali dekorację sali gimnastycznej, która na ten wieczór stała się salą balową.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w nastepujące akcje charytatywne:

- zbiórkę przyborów szkolnych w ramach pomocy poszkodowanym dzieciom w czasie nawałnicy z miejscowości Lutyń,

- zbiórkę słodyczy dla podopiecznych Domu Dziecka nr 2 w Łodzi,

- zbiórkę plastikowych nakrętek dla Wojtusia, podopiecznego fundacji ,,Zdążyć z Pomocą".

Za okazane wsparcie, zainteresowanie losem innych ludzi, wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunką Krystyną Czech składają serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, którzy włączyli się w te akcje charytatywne.

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa,
Tu wszystko jest możliwe, zwierzęta są szczęśliwe,
A dzieci wiem coś o tym latają samolotem.

Nikt tutaj nie zna głodu, nikt tu nie czuje chłodu
I nawet ja nie kłamię, nikt się nie skarży mamie.

25 Czerwca 2018
Albrecht, Eulogiusz, Lucja, Łucja,