27 stycznia 2018r. w naszej szkole odbył się bal gimnazjalny – najważniejsze wydarzenie kulturalne tego roku dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Gimnazjaliści długo się do niego przygotowywali. Od października ubiegłego roku ćwiczyli poloneza pod czujnym okiem pani Agaty Walickiej, razem z rodzicami wybierali kreacje balowe, pod kierunkiem państwa Beaty i Łukasza Krakowskich wraz z rodzicami i wychowawcami przygotowywali dekorację sali gimnastycznej, która na ten wieczór stała się salą balową.

Wysiłek nie poszedł na marne. W sobotnie popołudnie w pięknej scenerii sali niezwykle elegancko wyglądający uczniowie polonezem do muzyki z filmu „Czas honoru” rozpoczęli swój pierwszy bal. Licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie, absolwenci nagrodzili pięknie wykonany taniec gromkimi brawami. Przybyli goście: pani dyrektor Renata Nowicka, Przewodniczący Rady Gminy w Buczku pan Andrzej Zieliński, pani Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Krakowska i wychowawcy pan Janusz Zawisza i pani Ewa Wlazłowska w przemówieniach wyrazili swoje uznanie dla uczniów za uroczysty taniec, elegancką prezencję oraz życzyli im by ten karnawałowy wieczór był pełen dobrych, niezapomnianych wrażeń i przede wszystkim by młodzież oraz wszyscy goście i rodzice wypełnili go tańcem
i wspaniałą wspólną zabawą.

Po części oficjalnej przyszedł czas na gorący posiłek, wspólne zdjęcia oraz zabawę którą zapewnił niezawodny zespół muzyczny „Lukas”, czyli pan Łukasz Maciejewski i pani Anna Styczkowska. Miłym i jakże smacznym przerywnikiem tańców był wjazd dwóch strzelających ogniami sztucznymi tortów, które wychowawcy podzielili tak, aby każdy mógł skosztować tego specjału.

Ten pierwszy bal nasi gimnazjaliści na pewno na długo zapamiętają dzięki wyśmienitej zabawie w miłej atmosferze, o którą zadbali razem z rodzicami, dyrekcją szkoły, wychowawcami i nauczycielami. Zdjęcia z balu można obejrzeć w galerii.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024