Klasy IV – te wraz z wychowawcami odwiedziły 16. 05. 2018r. Ceramilandię - Park Rozrywki i Nauki w Lutomiersku.

Okazało się, że tak blisko naszej miejscowości dzieci mogą się świetnie zintegrować, zrelaksować, wyszaleć, a przy tym odkryć talenty malarskie lub realizować się artystycznie, wykazując umiejętności manualne. Aż tyle doznali i przeżyli uczniowie, biorąc udział w zabawach ruchowych w Parku Rozrywki, a także uczestnicząc w warsztatach.

Warsztaty dostarczyły wiedzy o powstawaniu naczyń, figurek ceramicznych. Uczniowie zwiedzili też sale wystawowe, gdzie zobaczyli gustownie wyeksponowane wszystkie produkty, jakie kiedykolwiek powstawały w Zakładach Ceramicznych w Lutomiersku. Było na co popatrzeć! Ilość barw i kształty zapierały dech w piersiach. Warsztaty -  to przede wszystkim działalność dzieci, które wybrały figurki i doniczki, a potem je ozdabiały farbami. Niektórzy zapomnieli, co działo się wokół, tak zaangażowali się w wykonanie zadania.

Pobyt zakończył posiłek. Pizza dla każdego głodnego!

Wrażenia, wytwory pracy artystycznej i dyplomy wróciły z dziećmi do szkoły. To był udany dzień! – jednogłośnie tę wyprawę ocenili czwartoklasiści. Dla wychowawców to również dobra lekcja poznawania swych wychowanków.

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Kwietnia 2024