W dniach 24-26 września w naszej szkole zamieszkają harcerze z całego Hufca Łask w ramach Jesiennego Biwaku Hufca. Wezmą w nim  udział także nasi uczniowie z 20 Białej Drużyny Harcerskiej. Drugiego dnia biwaku wszyscy wezmą udział w Manewrach Ratowniczo-Obronnych organizowanych przez Hufiec we współracy z Jednostką Wojskową, PSP, Policją i Szpitalem pod hasłem "Razem Mądrze Bezpiecznie".

ZSPiGP w Buczku został wyróżniony Odznaką Jakości za swoją wspaniałą pracę w ramach eTwinningu. Projekt „Innovative methods sharing practical experiences in teaching”, który utworzyła Małgorzata Lipińska oceniony został jako reprezentujący najwyższy europejski poziom. Partnerzy projektu, nauczyciele z krajów Europy m.in. z Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Czech, Bułgarii, Rumunii i Turcji od marca 2010 dzielili się wskazówkami jak skutecznie nauczać j. angielskiego a przy tym stosować innowacyjne metody nauczania. Projekt ten jest pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu dla nauczycieli

www.etwinning.net

W związku z opuszczeniem szkoły przez Piotra Głowińskiego, pełniącego do tej pory obowiązki Młodzieżowego Rzecznika Praw Ucznia, odbyły się wybory, mające na celu wyłonienie osoby, która te obowiązki przejmie. Uczniowie klas I i II gimnazjum spośród trzech kandydatów wybrały w dn. 18 października 2010 nowego Młodzieżowego Rzecznika i została nim Izabela Kaczmarek z kl. II b. Wszelkie problemy szkolne i inne można więc zgłaszać teraz do Izy lub bezpośrednio do p. Agnieszki Kondratiuk.

Osoby, które już myślą o wakacjach, a nadal nie mają sprecyzowanych planów na letnie miesiące, mogą zainteresować się ofertą łaskiego hufca ZHP. Hufiec oferuje wyjazdy do Krynicy Morskiej, Zakopanego, na Riwierę Francuską oraz typowy obóz harcerski w Zarzęcinie nad Zalewem Sulejowskim.

W dniu 20 października 2010 roku nastąpiło uroczyste otwarcie kompleksu boisk Orlik 2012 w naszej szkole. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi  wicemarszałek Witold Stępień oraz dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Maria Kaczorowska. Zaszczycili nas swoją obecnością również: Zbigniew Stasiak dyrektor Agencji Rynku Rolnego w Łodzi, Cezary Gabryjączyk Starosta łaski, Andrzej Banaszczyk Przewodniczący Rady Powiatu, Gabriel Szkudlarek Burmistrz Łasku, Jerzy Kotarski Wójt Gminy Sędziejowice, Wojciech Augustyniak Przewodniczący Rady Gminy Wodzierady, Piotr Wojtczyk szef sztabu 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, Edward Kondratiuk komendant Hufca ZHP Łask, Łukasz Włodarczyk współwłaściciel firmy Włodan (wykonawca drogi gminnej w Gucinie) oraz Tadeusz Gendek wykonawca boiska Orlik w Buczku. Na uroczystościach nie zabrakło również radnych, sołtysów oraz mieszkańców Gminy Buczek. Ks. Zbigniew Kaczmarkiewicz proboszcz tutejszej parafii dokonał poświęcenia obiektu. Część gości odważyło się strzelać gole bramkarzowi drużyny młodzieżowej, nie wszystkim jednak udało się bramkarza pokonać. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć w galerii.

Dzisiaj jest: Czwartek
18 Stycznia 2018