Ważne terminy dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych

- od 2 kwietnia do 30 kwietnia 2012 r., do godz. 1300 logowanie w systemie elektronicznego naporu do szkół ponadgimnazjalnych

- od 27 czerwca do 3 lipca 2012 r., do godz. 1300 wprowadzania do systemu naboru danych ze świadectwa ukończenia gimnazjum oraz zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego

- od 6 lipca 2012 r., godz. 1300 do 10 lipca 2012 r., godz. 1200. składanie przez kandydatów umieszczonych na liście wstępnej oryginału świadectwa, stanowiącego potwierdzenie woli podjęcia nauki w wybranej szkole ponadgimnazjalnej:

ogłoszenie list przyjętych do liceum:

- lista wstępna 6 lipca 2012 r., godz. 1300

- lista ostateczna 10 lipca 2012 r., godz. 1300

Hufiec ZHP Łask zaprasza wszystkich chętnych do udziału w II Manewrach Ratowniczo-Obronnych, które odbędą się 22 września 2012 r. na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza w Łasku. Start przewidziano na godz. 10.00, zapisy zaczynają się o godz. 9.00. Jak w latach ubiegłych 4-osobowe patrole w dwóch kategoriach wiekowych (do i powyżej 15 lat) wykonywać będą zadania na punktach: wojskowym, medycznym, policyjnym, strażackim i harcerskim. Zwycięzcy otrzymają nagrody, puchary, medale i dyplomy. Na uczestników czekają również dodatkowe atrakcje: ścianka wspinaczkowa, trampolina, trambambula, wojskowa grochówka.

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy przyczynili się do tego, że na święto Wszystkich Świętych SU mógł zająć się wykonaniem 9 nowych wiązanek na groby nieznanych żołnierzy, księdza proboszcza J. Ciesielczyka i nauczycielki J. Nowackiej. Z funduszy SU Szkoły Podstawowej  zostało zakupionych 9 podkładów pod wieńce. Nowe kwiaty przynosili uczniowie, natomiast skomponowała je Pani Beata Wilk z kwiaciarni w Buczku.

Serdecznie dziękujemy dzieciom z nauczania wczesnoszkolnego, a w szczególności uczniom klasy II b, którzy przynieśli najwięcej kwiatów (nawet do chwili obecnej przynoszą pojedyncze kwiaty). Na pewno zostaną wykorzystane w przyszłym roku.

Konkurs KARAOKE PO ANGIELSKU zostanie przeprowadzony 11 maja 2012, o godz. 9:00  w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku. Występy odbywać się będą w 2 kategoriach: klasy IV-VI szkoły podstawowej i klasy I-III gimnazjum.

• W konkursie mogą uczestniczyć indywidualne osoby lub grupy z ZSPiGP oraz  pobliskich szkół podstawowych i gimnazjów. Mogą to być grupy uczniów z różnych klas, nie większe niż 5 -osobowe.
  • Wykonawcy przygotowują i prezentują dowolną piosenkę w języku angielskim
  • Każdy uczestnik konkursu przygotowuje się do konkursu  konsultując się jednocześnie z nauczycielami języka angielskiego. Do konkursu mogą się zgłosić soliści, duety oraz zespoły do 5 osób.
  • Repertuar, strój i ruch sceniczny zależą od inwencji twórczej uczestnika konkursu
  • W czasie konkursu na sali będą przebywać tylko te klasy, których przedstawiciele będą brać udział w konkursie

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa a zwycięzcy dyplomy i nagrody rzeczowe. Konkurs należy potraktować jako dobrą zabawę, do której wszystkich serdecznie zapraszamy! Dokumenty do pobrania tutaj.

„The biggest pumpkin 2012”

31 października został rozstrzygnięty konkurs na największą dynię Halloween’ową. Oto lista zwycięzców oraz uczestników konkursu:

(pendrive 4GB) Bartosz Malinowski (dynia ważyła 33,3 kg!)

(bon o wartości 10 zł.) Szymon Grzegorczyk (24,2 kg)

(bon o wartości 5 zł) Natalia Marynowska (20,3 kg)

IV miejsce Dawid Świtała (19,2 kg) Książka „Nishal’s Box”

V miejsce Wiktoria Jędryka (19 kg) Książka „The Cape of Rushes”