W piątek 4 października, pod opieką pani Lipińskiej, która była organizatorem wyjazdu oraz pani Załęckiej i pani Drobniewskiej, wybraliśmy się do teatru V6 w Łodzi  na spektakl Dr Jekyll and Mr Hyde. Sztuka w całości wystawiona była w języku angielskim i aby zrozumieć treść trzeba było wykazać się znajomością tego języka. Spektakl był niezwykle pomysłowy i nowoczesny. Na scenie było widać emocje, aktorzy bardzo wczuli się w swoje role. Kolejny wyjazd na takie przedstawienie będzie dużą atrakcją dla uczniów.

Bal gimnazjalistów odbył się 02.02.2013r. Rozpoczął się o godzinie 18 tradycyjnym polonezem. Następnie pani Ela Jędryka w imieniu wychowawców klas III i pani dyrektor Renata Nowicka wygłosiły przemowy podsumowujące wspólne lata z klasami III. Nie brakowało wzruszeń, a nawet łez. Na zakończenie części oficjalnej grupa gimnazjalistów zatańczyła walca. Piękne występy taneczne zostały przygotowane przez panią Ewę Ignaczak. Po zakończeniu części oficjalnej na parkiecie świetnie bawili się nie tylko uczniowie, ale także grono pedagogiczne.

Zdjęcia z balu gimnazjalnego znajdziecie tutaj

23 stycznia 2013 r. uczniowie klasy II a wraz z wychowawczyni , zorganizowały uroczystość dla babć i dziadków , która odbyła się w GOKiS w Buczku.

Wnuczęta przedstawiły bajkę pt. „Czerwony Kapturek” oraz zagrały na flażoletach. Po części artystycznej zaśpiewały „Sto Lat” i złożyły życzenia. Wręczyły babciom papierowe kwiaty w doniczkach a dziadkom laurki z portretem dziadka. Potem wspólnie częstowały się herbatką i smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Dzieci nie mogły słowami wyrazić czaru spotkania się ze swoimi kochanymi Dziadkami.

Pod takim hasłem w ramach Szkolnego Programu Profilaktyki odbyło się 9.12.2013r. spotkanie z Panem Arturem Amendą prezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ,,Arka Noego”. Uczestniczyło w nim 124 gimnazjalistów z naszej szkoły. Pedagog szkolny Ewa Niciak  po raz drugi zaprosiła Pana Artura  do naszej szkoły. I ponownie była to niezapomniana lekcja o konsekwencjach,  problemach wynikających z eksperymentowania z papierosami, alkoholem i narkotykami. Zajęcia na pewno zapadły  w pamięci naszym uczniom. Było to spotkanie nie tylko pełne humoru, ale również wzruszenia, refleksji. Był śmiech i były łzy.  Taka atmosfera, to zasługa prowadzącego, który trafia do młodzieży poprzez otwartość, bezpośredniość, szczerość. Najważniejsze, by nasi uczniowie zapamiętali, jakim szczęściem jest dom, rodzina, zdrowie, i nigdy nie doświadczyli skutków głupoty.

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków GKRPA w Buczku.

Dla zainteresowanych strona Stowarzyszenia ,,Arka Noego” http://www.arka.kdm.pl/pod1.html

"Segregacja i wykorzystywanie odpadów. "

1. Przygotowanie heppeningu -10-15 osób : stroje i transparenty (na materiale , tekturze itp.)

2. Konkurs na plakat - 4 - 6 osób (Będzie wykonywany pod kierunkiem pani A.Pinar , materiały zostaną przygotowane).

3. Konkurs na wiersz - 3 - 4 osoby.

Nagrody :

1. Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w przygotowaniach Dnia Ziemi otrzymają punkty z zachowania

2. Za pierwsze trzy miejsca w konkursach - dyplomy i dodatkowe punkty z zachowania.

Dzisiaj jest: Wtorek
23 Października 2018