W miesiącu grudniu ,,Szkolne koło wzorowego chrześcijanina'' pod opieką pani Krystyny Czech zorganizowało akcję pomocy dla parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Iliczowsku na Ukrainie. Cały dochód ze sprzedaży ciast został przekazany dla tej parafii. Członkowie koła wraz z opiekunem dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie ciast oraz tym, którzy je kupowali.

Do akcji  pomocy dołączył  Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Buczku na czele z panią Martą Bara Błońską.

28 listopada 2014 roku zostały zorganizowane wróżby andrzejkowe, na które z niecierpliwością czekali uczniowie naszej szkoły. Dziewczynki z klasy IV i V upiekły pyszne muffinki z wróżbami, ciasto i rogaliki. Uczniowie mieli możliwość przebicia serca z imionami swojej przyszłej wybranki lub wybranka. Część dochodu ze sprzedaży pyszności została przekazana dla dzieci z Ukrainy z miejscowości Ilicziwsk. Zabawne wróżby sprawiły, że w szkole zagościł radosny i wyjątkowy nastrój. Nad wszystkim czuwała opiekunka samorządu szkoły podstawowej Marta Bara-Błońska. Uczennicom, które przyczyniły się do zorganizowania tego miłego spotkania składam serdeczne podziękowania.

W Rawie Mazowieckiej odbył się pierwszy w bieżącym sezonie wojewódzki turniej kwalifikacyjny żaków i żaczek (rocznik 2004 i młodsi) w tenisie stołowym. Bardzo dobry występ zanotowały młode tenisistki z LTSR Buczek. Marta Holak uległa dopiero w finale Magdalenie Frątczak z MKS Jedynka Łódź i zajęła drugie miejsce. Trzecie miejsce wywalczyła Zuzanna Niciak, a czwarta była o 2-lata młodsza od swoich klubowych i szkolnych koleżanek - Wiktoria Wróbel, sprawiając największą niespodziankę w tych zawodach.Trzecie miejsce wśród żaków wywalczył 10-letni Seweryn Pisarski.

8 lutego 2014 roku odbył się w naszej szkole bal gimnazjalny klas trzecich. Rozpoczęliśmy go naszym narodowym tańcem – polonezem, a po nim był także walc. Po tańcach wszystkich gości powitała wychowawczyni klasy III b pani Małgorzata Kilańczyk. Zwracając się do nas w imieniu wychowawczyń, zwróciła uwagę na fakt, iż w życiu ważne są chwile – i taką chwilę mamy teraz – jest ona naszym udziałem. Pani Kilańczyk życzyła nam dobrej i mądrej zabawy. Zakończyła słowami z piosenki Stanisława Sajki „życie nie tylko po to jest by brać; życie nie po to by bezczynnie trwać; ale by żyć – siebie samego trzeba dać”. Następnie głos zabrały także pani dyrektor Renata Nowicka, pani sekretarz UG Zenona Romankiewicz i pani Elżbieta Krakowska – przewodnicząca Rady Rodziców. Zanim rozpoczęliśmy naszą zabawę podziękowaliśmy naszym rodzicom, nauczycielom i wychowawcom (p. Ewie Wlazłowskiej i p. Małgorzacie Kilańczyk). W sposób szczególny doceniliśmy pracę państwa Jakubczak i Kłos. Rodzice ci sfinansowali dekoracje sali oraz zakup materiałów i uszycie spódnic do poloneza. Podziękowaliśmy także pani Ewie Ignaczak, bez której nasz taniec nie wyglądał by tak uroczyście i dostojnie. Wszystkich tych państwa obdarowaliśmy słodkimi upominkami, a nasze wychowawczynie wiosennymi bukietami kwiatów. Do tańca grał nam i śpiewał pan Łukasz Maciejewski. Muzyka łączyła wszystkich – rodziców, uczniów i nauczycieli. Bawiliśmy się do późnych godzin nocnych. W podziękowaniu naszym rodzicom jeszcze raz, tylko dla nich, na koniec balu zatańczyliśmy poloneza. Był to moment bardzo wzruszający dla wszystkich. Te chwile warto i trzeba zapamiętać.

Uczniowie klas III a i III b

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu, który w 2014 r. obchodzić będziemy 11 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane będą pod hasłem „Razem tworzymy lepszy Internet”. Wydarzenie to odbędzie się w Polsce po raz dziesiąty.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Nasza szkoła również kolejny raz bierze udział w akcji, w związku z tym ogłaszam konkurs dla uczniów gimnazjum na pracę graficzną (wykonaną w dowolnym programie graficznym) pt. „Odpowiedzialnie korzystam z Internetu”. Przewiduję nagrody rzeczowe, punkty dodatnie oraz oceny z informatyki. Termin zgłaszania prac 10 luty 2014 r.

Dzisiaj jest: Piątek
17 Sierpnia 2018