8 lutego 2014 roku odbył się w naszej szkole bal gimnazjalny klas trzecich. Rozpoczęliśmy go naszym narodowym tańcem – polonezem, a po nim był także walc. Po tańcach wszystkich gości powitała wychowawczyni klasy III b pani Małgorzata Kilańczyk. Zwracając się do nas w imieniu wychowawczyń, zwróciła uwagę na fakt, iż w życiu ważne są chwile – i taką chwilę mamy teraz – jest ona naszym udziałem. Pani Kilańczyk życzyła nam dobrej i mądrej zabawy. Zakończyła słowami z piosenki Stanisława Sajki „życie nie tylko po to jest by brać; życie nie po to by bezczynnie trwać; ale by żyć – siebie samego trzeba dać”. Następnie głos zabrały także pani dyrektor Renata Nowicka, pani sekretarz UG Zenona Romankiewicz i pani Elżbieta Krakowska – przewodnicząca Rady Rodziców. Zanim rozpoczęliśmy naszą zabawę podziękowaliśmy naszym rodzicom, nauczycielom i wychowawcom (p. Ewie Wlazłowskiej i p. Małgorzacie Kilańczyk). W sposób szczególny doceniliśmy pracę państwa Jakubczak i Kłos. Rodzice ci sfinansowali dekoracje sali oraz zakup materiałów i uszycie spódnic do poloneza. Podziękowaliśmy także pani Ewie Ignaczak, bez której nasz taniec nie wyglądał by tak uroczyście i dostojnie. Wszystkich tych państwa obdarowaliśmy słodkimi upominkami, a nasze wychowawczynie wiosennymi bukietami kwiatów. Do tańca grał nam i śpiewał pan Łukasz Maciejewski. Muzyka łączyła wszystkich – rodziców, uczniów i nauczycieli. Bawiliśmy się do późnych godzin nocnych. W podziękowaniu naszym rodzicom jeszcze raz, tylko dla nich, na koniec balu zatańczyliśmy poloneza. Był to moment bardzo wzruszający dla wszystkich. Te chwile warto i trzeba zapamiętać.

Uczniowie klas III a i III b

Dzisiaj jest: Czwartek