4 czerwca 2014 uczniowie Szkoły Podstawowej w Buczku uczestniczyli w obchodach Dnia Patrona Szkoły – Marii Konopnickiej. W tym roku uczniowie klas IV, V i VI dokładniej poznawali nowele i opowiadania M. Konopnickiej, aby wziąć u w konkursie wiedzowym. Młodsze dzieci z klas I-III przygotowywały ilustrację do wybranych utworów poetki, a uczniowie klas IV - V  na lekcjach zajęć komputerowych wykonywali ilustrację techniką komputerową.

W konkursie wiedzowym najlepsi okazali się:

I miejsce – M. Sobczak (kl. V)

II miejsce – J. Wlazłowska (kl. IV)

III miejsce – Z. Niciak (kl. IV) M. Płócienniczak (kl. VI) W. Wolna (kl. V) A. Szczepańska (kl. V)

W tegorocznym Dniu Patronki Szkoły po raz drugi uczestniczyli uczniowie klasy IV Szkoły Filialnej w Czestkowie i Szkoły Podstawowej w Maleni, którzy dzięki temu spotkaniu mogli lepiej poznać szkołę i nowych kolegów, z którymi spotkają się we wrześniu w gimnazjum. Na koniec obchodów wszyscy nasi uczniowie oraz goście z Maleni i Czestkowa wraz z opiekunami p. Katarzyną Kamińską – Hofman oraz p. Piotrem Olejniczakiem obejrzeli piękną inscenizację opowiadania „Franek” przygotowaną przez uczniów kl. II gimnazjum pod kierunkiem p. D. Klemczak.

Dzisiaj jest: Czwartek
25 Kwietnia 2024