W dniu 26 września 2014 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych, który został zorganizowany przez nauczycielki panią Martę Bara-Błońską, Martę Drobniewską i Joannę Klęk. Jego głównym celem było uświadamianie korzyści płynących z uczenia się języków obcych oraz podkreślenie ich roli i znaczenia w naszym życiu. Uczniowie przygotowali pod okiem opiekunów program edukacyjno-rozrywkowy na sali gimnastycznej.

Oprócz zabawnych scenek uczniowie czytali łamańce językowe w różnych językach i brali udział w quizach dotyczących wiadomości z różnych części świata. Podczas akademii rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Języki obce oknem na świat”. W gimnazjum przyznano 1 miejsce Sylwii Biskupskiej i 2 miejsce Magdalenie Kluczkowskiej. W szkole podstawowej 1 miejsce zajęła Natalia Kubiak, 2 miejsce ex aequo Magdalena Jarosławska i Hubert Bachor, 3 miejsce Natalia Motylska. Podczas akademii uczniowie mogli podziwiać prace plastyczne uczniów, którzy wzięli udział w konkursie. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że udział w takiej akademii to doskonały sposób na naukę języków poprzez zabawę.

19 Kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad,