Uczniowie z klasy piątej i szóstej pojechali 6 października na wycieczkę do Wrocławia. Głównym punktem programu było zwiedzanie ZOO i Afrykarium. Dzieci podziwiały liczne gatunki pięknych, kolorowych ryb, żółwie, rekiny, płaszczki, meduzy, kotiki afrykańskie, pingwiny, krokodyle, manaty, liczne ptaki, a także hipopotamy, nosorożce, słonie, żyrafy, niedźwiedzie, kapibary i ... mnóstwo innych zwierząt. Odwiedziliśmy też Muzeum Przyrodnicze, w którymzachwycaliśmy się jedynym w kraju kompletnym szkieletem płetwala błękitnego. Po obiedzie Pani przewodnik Iwona oprowadziła nas po Starym Mieście, oglądaliśmy Katedrę Św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, piękne, kolorowe kamieniczki, fontannę i gotycki ratusz na wrocławskim Rynku, zabytkowe mosty, jest ich w całym mieście ponad 120. Po drodze spotkaliśmy kilka krasnali, których we Wrocławiu jest już ponad 300. Pogoda była bardzo ładna, wyjazd można uznać za udany.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024