Dziewiątego listopada o godz. 12:00 odbyła się akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Jedenastego listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość dzięki zaangażowaniu wielu osób o różnych poglądach politycznych m.in. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego czy Ignacego Paderewskiego. Młodzież naszej szkoły oddała cześć tym wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju w myśl pierwszych wersów wiersza:

„Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty listopada!…

Tym co zmarli za ojczyznę

Hołd wdzięczności Polska składa”.

Swoją obecnością uroczystość uświetnili:

- zaproszeni goście

Starosta Powiatu Łaskiego p. Teresa Wesołowska,

sekretarz Gminy Buczek p. Zenona Romankiewicz,

prezes Lokalnej Grupy Działania „Dolina rzeki Grabi” p. Anna Doliwa,

szef sekcji kulturalnej w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego mjr Andrzej Truskowski.

- poczty sztandarowe ze Szkoły Podstawowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Buczku

- grono pedagogiczne i uczniowie szkoły.

Na początku akademii odśpiewano hymn państwowy, po którym uczniowie klas ósmych zaprezentowali układ taneczny Poloneza. Następnie przedstawiono montaż słowno – muzyczny pod hasłem „Niepodległa”. Dzięki zaangażowaniu wielu osób występy bardzo podobały się publiczności.

Pani Ewa Ignaczak przygotowała do występów klasy ósme.

Pani Olga Kubik wykonała wspaniałą dekorację.

Nad niektórymi elementami dekoracji oraz wykonaniem kotylionów czuwała pani Elżbieta Jędryka.

Oprawę muzyczną przygotował pan Łukasz Maciejewski.

Nad całością czuwał pan Włodzimierz Czech.

Dzisiaj jest: Czwartek
28 Marca 2024