Z okazji 180 rocznicy urodzin Marii Konopnickiej Sejm RP postanowił uhonorować jej dorobek literacki oraz wkład w działalność patriotyczną i rok 2022 ustanowił rokiem Marii Konopnickiej. Nasza szkoła nosi również imię tej wybitnej poetki, w związku z tym realizuje wiele inicjatyw, m.in. w  dniu 31.05.2022r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski „Spotkanie z Panią Marią Konopnicką” dla uczniów klas 0-3. Do konkursu przystąpiło ponad 30 dzieci. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, uwrażliwienie na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Występy oceniało jury w składzie p. Jadwiga Sobczak – nauczyciel języka polskiego, p. Olga Kubik – nauczyciel języka angielskiego oraz p. Alicja Hans – pracownik Biblioteki Gminnej w Buczku. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani do występów, dlatego jury miało niełatwe zadanie, alby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie zostało nagrodzonych 9 pierwszych miejsc, 7 – drugich i 15 – trzecich. Wszyscy otrzymali nagrody książkowe z wierszami Marii Konopnickiej, ufundowane przez Radę Rodziców, oraz pamiątkowe dyplomy, jak również zaproszeni zostali na słodki poczęstunek. Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział!

Aleksandra Zielińska, Paulina Sowińska, Olga Kubik, Grażyna Grabarczyk

Dzisiaj jest: Sobota