Uczniowie
Ekologia w szkole
Współpracujemy z
Dokumenty szkolne
Ślubowanie klas I Gimnazjum Publicznego
27 listopada 2015r. w sali gimnastycznej odbyło się ślubowanie klas pierwszych gimnazjum rocznika 2002. Cała uroczystość przebiegała pod hasłem „kot i jego obyczaje”. Pomysłodawczynią przedstawienia była wychowawczyni I A – Agata Pinar, a oprawą sceniczną zajął się wychowawca I B- Janusz Zawisza. Uczniowie dali pokaz umiejętności przedstawienia się poprzez wierszyk, rymowankę, starali się naśladować życie kocie w różnych konkurencjach, wykazali się też znajomością piosenek o kotach i filmów z kotem w tytule, a całość dopełniła piosenka napisana specjalnie na tą okoliczność pt. ”My kociaki, my pierwszaki”.
Klasowe Katarzynki
26 listopada 2015 roku uczniowie klas II-III obchodzili klasowe Katarzynki. Wspólnie z wychowawcą wyrabiali ciasto, formowali pierniczki, piekli oraz ozdabiali kolorową posypką. Po zakończonej pracy smakowali swoje wypieki przy pomarańczowej herbatce.
Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III
25 listopada 2015 roku dzieci z klas 0-III obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas spotkania poznały historię misia, brały udział w Quizach, rozwiązywały zagadki, śpiewały i tańczyły. Radości i zabawy nie było końca.

Ślubowanie klas I SP
5 listopada 2015r. odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Buczku. W bieżącym roku szkolnym do ślubowania przystąpiło 47 dzieci z klas Ia i Ib. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale także dla ich rodziców, dziadków, rodzeństwa, którzy licznie zgromadzeni, ze wzruszeniem obserwowali „jak maluchy stają się uczniami”. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli wykazać się posiadaną wiedzą i umiejętnościami. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.
Dzień Wszystkich Świętych
To już po raz kolejny nasza szkoła zadbała o groby żołnierzy na cmentarzu w Buczku. W tym roku w przygotowaniach z okazji Dnia Wszystkich Świętych opiekunkom samorządu szkolnego Marcie Bara-Błońskiej i Anecie Kociołek pomogła pani Krystyna Czech, która prowadzi szkolne koło PCK. Samorząd Uczniowski z własnych funduszy zakupił kwiaty na groby żołnierzy.
PODZIĘKOWANIA
W imieniu opiekunek samorządu uczniowskiego szkoły podstawowej Marty Bara-Błońskiej i Anety Kociołek i całej społeczności szkolnej pragniemy serdecznie podziękować pani Bogusławie Michalskiej z kwiaciarni w Buczku za przygotowanie wiązanek na groby żołnierzy
Halloween 2015
Jak co roku w naszej szkole zostało zorganizowane Halloween. Celem imprezy było rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Nauczycielki Marta Bara-Błońska i Małgorzata Lipińska przeprowadziły konkurs na najcięższą dynię 2015 roku. Wygrała dynia należąca do Małgorzaty Kacperskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody sponsorowane przez wydawnictwa Macmillan i Pearson. Słodycze, którymi zostały obdarowane dzieci ufundowała dyrektor szkoły Renaty Nowicka.
Spektakl w języku angielskim
30 października 2015 uczniowie gimnazjum oraz klas Vb i VI szkoły podstawowej wyjechali do teatru V6 w Łodzi na spektakl w języku angielskim. Przedstawienie „Martin Luther King” przygotował TNT Theatre Britain, a wyreżyserował je Paul Stebbings. Wyjazd zorganizowała dla nas p. M. Lipińska. To trzeci spektakl, bo w poprzednich latach obejrzeliśmy teatralną wersję „ David Copperfield „ i „Dr Jekyll & Mr Hide”. Tematem przedstawienia była dyskryminacja osób czarnoskórych. Jesteśmy pewne, że większość widowni, pomimo młodego wieku, nauczyła się bardzo dużo. Mieliśmy też okazję posłuchać mowy angielskiej „na żywo”, a na pewno wszyscy dowiedzieliśmy się, kim był Martin Luther King. Po spektaklu udaliśmy się na kręgielnię w Manufakturze. Wszyscy uczniowie stwierdzili, że podobała im się wycieczka i za rok również chętnie wezmą udział.
Święto Zmarłych
W czwartek 29.10.2015 r. uczniowie klasy I a gimnazjum przygotowali pod kierunkiem Krystyny Czech montaż słowno – muzyczny o uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszkach. Na przedstawienie pod tytułem „O tym, jak babcia szykowała się do nieba”, zaprosili kolegów i koleżanki z młodszych klas.
Rzecznik Praw Ucznia
W wyniku wyborów przeprowadzonych 22 października 2015 r. Rzecznikiem Praw Ucznia nadal pozostaje p. Agnieszka Kondratiuk.


Z p. Agnieszką współpracować będzie nowy Młodzieżowy Rzecznik Praw Ucznia - Kamil Biskupski z kl. I a.
Dzień Edukacji Narodowej 2015
W dniu 15 października 2015r. o w Szkole Filialnej w Czestkowie odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanej sali gimnastycznej połączonej z obchodni Dnia Edukacji Narodowej. Przybyłych gości serdecznie powitał Wójt Gminy Buczek Pan Bronisław Węglewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Buczek Pan Andrzej Zieliński. Ceremonię otwarcia zaszczycili swoją obecnością: Andrzej Owczarek-Senator RP, Jolanta Chełmińska-Wojewoda Łódzki, Witold Stępień-Marszałek Województwa Łódzkiego, Teresa Wesołowska-Starosta Łaski, Marek Aulak - Przewodniczący Rady Powiat Łaskiego, Marek Krawczyk-Wicestarosta Łaski, Renata Szafrańska-Wójt Gminy Wodzierady Marek, Jan Kamiński-Kurator Oświaty, Maria Kaczorowska-Dyrektor Departamentu Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego, Barbara Woźniak-Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Piotr Bielewski - Komendant Komendy Powiatowej Policji w Łasku, Łucja Żurawska-Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Anna Doliwa-Prezes LGD, Marek Ćwiek-Prezes ZNP, radni powiatowi z gminy Buczek, ks Zbigniew Dawidowicz, nauczyciele, nauczyciele emerytowani, rodzice, dzieci i młodzież.
Aktualności
| Dzisiaj jest: Piątek |
| 12 Czerwca 2026 |
| Imieniny obchodzą Antonina, Bazyli, Jan, Leon, Onufry, Wyszemir |
| Do końca roku zostało 203 dni. Zodiak: Bliźnięta |




