14 października 2017 roku grupa uczniów z naszej szkoły ( klasy II i III gimnazjum) wraz z młodzieżą z LO w Łasku i ZSO z Zelowa, wzięła udział w Ogólnopolskiej Konferencji Uczestników i Sympatyków Programu ARISS. Uczniowie obejrzeli start balonu krótkofalarskiego i poznali cele takich misji balonowych. Wysłuchali wielu wystąpień na temat ARISS, najważniejszym dla nas było wystąpienie Pana Krzysztofa Pokorskiego, który mówił o przygotowaniach do łączności bezpośredniej ARISS w szkole w Buczku wiosną 2018 roku.

Absolwentka naszej szkoły, Aleksandra Pokorska, opowiadała o spotkaniu młodych krótkofalowców w Londynie i o pomyślnej łączności ARISS, w czasie której na pytania odpowiadał włoski astronauta Paolo Nespoli.

Największą atrakcją konferencji było jednak połączenie telefoniczne dr Armanda Budzianowskiego z astronautą z międzynarodowej stacji kosmicznej, przez krótki czas mogliśmy nawet oglądać astronautę. Było to ciekawe przeżycie.

 

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
25 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Jakub, Krzysztof, Nieznamir, Sławosz,
Walentyna

Do końca roku zostało 160 dni.
Zodiak: Lew

Zapytania ofertowe

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content