labora

O programie 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Cel programu

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów przyszłych kompetencji z tzw. kierunków STEAM  (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Dzięki temu programowi w naszej szkole mamy do dyspozycji kilka nowoczesnych sprzętów oraz pomocy dydaktycznych do wykorzystania podczas zajęć, a mianowicie:

- robotyka i sztuczna inteligencja,

- zestaw z mikrofonem dynamicznym Vonyx,

- stacja lutownicza HOT AIR,

- pracownia robótek ręcznych

- zestaw edukacyjny Arduino,

- zestaw oświetleniowy: lampy SOFTBOX,

- LEGO Education SPIKE Essential,

- LEGO Education pakiet dla klas 4-8.

opublikowano 9.XI.2022 roku

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
21 Lutego 2024
Imieniny obchodzą
Eleonora, Feliks, Fortunat, Kiejstut,
Teodor, Wyszeniega

Do końca roku zostało 315 dni.
Zodiak: Ryba

Zapytania ofertowe

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content