zzph01

W naszej młodszej świetlicy szkonej dzięki projektowi “Laboratoria przyszłości” młodsze dzieci mogą przez zabawę z robotem Photon stawiać pierwsze kroki związane z programowaniem. Programowanie to rozwój logicznego myślenia, poszukiwanie rozwiązywania problemów i kreatywność. Poszczególne interfejsy, przez które dzieci przechodzą w kolejnych etapach są sposobem komunikowania się z robotem.

 

lego05 

W trakcie zajęć lekcyjnych w klasie trzeciej pod kierunkiem pani Ewy Ignaczak uczniowie wykorzystywali do pracy klocki Lego Education. Dzięki takim lekcjom dzieci pobudzają kreatywność i wyobraźnię. Mogą wymyślać swoje własne budowle i tworzyć nawet bardzo skomplikowane konstrukcje.

 

labora

O programie 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Cel programu

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów przyszłych kompetencji z tzw. kierunków STEAM  (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności. 

Dzięki temu programowi w naszej szkole mamy do dyspozycji kilka nowoczesnych sprzętów oraz pomocy dydaktycznych do wykorzystania podczas zajęć, a mianowicie:

- robotyka i sztuczna inteligencja,

- zestaw z mikrofonem dynamicznym Vonyx,

- stacja lutownicza HOT AIR,

- pracownia robótek ręcznych

- zestaw edukacyjny Arduino,

- zestaw oświetleniowy: lampy SOFTBOX,

- LEGO Education SPIKE Essential,

- LEGO Education pakiet dla klas 4-8.

opublikowano 9.XI.2022 roku

photon01 

Trzeciego lutego w klasie 2B zostały przeprowadzone kolejne zajęcia z robotem Photon. Tym razem tematem zajęć było “Zakodowana droga Photona”. Na początku zajęć uczniowie otrzymali karty pracy z zaszyfrowanym kodem, który miał na celu przedstawić uczniom w jaki sposób mają zaprogramować Photona. Później dzieci przeszły do prac w grupach, aby już w praktyce zaprogragramować robota według rozszyfrowanego kodu.

 

Aktualności


Dzisiaj jest: Czwartek
25 Lipca 2024
Imieniny obchodzą
Jakub, Krzysztof, Nieznamir, Sławosz,
Walentyna

Do końca roku zostało 160 dni.
Zodiak: Lew

Zapytania ofertowe

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content