Trzynasty maja okazał się szczęśliwy dla uczniów klasy szóstej: Natalii Kubiak, Weroniki Wolnej i Piotra Szafrańskiego. Reprezentowali oni naszą szkołę w IV Konkursie Czytelniczym „Nieoczekiwana zamiana miejsc” w Marzeninie. Zadaniem grupy  było dokładne przeczytanie i zrozumienie trzech lektur: „Dziewczyna i chłopak, czyli heca na 14 fajerek” Hanny Ożogowskiej, „Małgosia contra Małgosia” Ewy Nowackiej, „Mania czy Ania” Ericka Kastnera.  Organizatorzy mieli na celu zachęcić uczniów do czytania nie tylko lektur obowiązkowych. Uczestnicy w ciekawych konkurencjach, bawiąc się, wykazali się znajomością treści tych książek.

Losowali pytania i odpowiadali na nie, kojarzyli rekwizyty i opowiadali sytuacje z nimi związane, bogacili swoje słownictwo, wykazywali się poprawnością języka polskiego. Zmagania uatrakcyjniła zabawa i smaczne naleśniki. Nasza grupa zwyciężyła, zdobywając 29 cukiereczków, czyli punktów. Dzieci przywiozły nagrody wręczone przez Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej w Marzeninie, odebrały też gratulacje od sympatycznych Pań Polonistek. To świetny pomysł na przyjemne i pożyteczne!

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,