W dniach 27-29 maja 2019 roku uczniowie dwóch klas VIII SP w Buczku pojechali ze swoimi nauczycielami  (wychowawczynie: M.Kilańczyk i D. Szafrańska oraz E, Niciak i A. Załecka) na  trzydiową wycieczkę: Białystok- Wilno-Augustów. W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie zwiedzili cmentarz na Rossie i zapalili symboliczny znicz na grobie, gdzie spoczywa serce Józefa Piłsudskiego i jego matka. Ósmoklasiści zwiedzili Uniwersytet Wileński, miejsca, gdzie żył i tworzył Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Konstanty Ildefons Gałczyński. Byli w Ostrej Bramie i widzieli z bilskę Tę, o której pisał A. Mickiewicz w Panu Tadeuszu. Zwiedzali zamek w Trokach i degustowali litewskie kibiny. W drodze powrotnej płynęli Kanałem Augustowski śladami Jana Pawła II sprzed 20 lat. Uczniowie dziękują swoim rodzicom i panu Wójtowi za sfinansowanie tej wycieczki.

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,