,,Każdy inny, wszyscy równi” 

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tolerancji, a także Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Pani E. Niciak i p. O. Kubik wraz z p. J. Sobczak i SU w przygotowanie tego dnia zaangażowały zarówno tych młodszych, jak i starszych. Refleksją, słowem, piosenką zastanawialiśmy się nad naszą postawą wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych.  Poruszony był również problem hejtu, czyli mowy nienawiści. Najmłodsi przygotowani  przez p. M. Stawską i p. O. Kubik, przebrani za dzieci różnych narodowości rewelacyjnie zaprezentowali piosenkę ,,Kolorowe dzieci”. Pan Ł. Maciejewski zadbał o oprawę muzyczną, a uczennice z kl. Va śpiewanym tekstem podkreślały, co najważniejsze jest w życiu każdego człowieka. 

Każda klasa prezentowała kolorową literę, dzięki którym ułożyliśmy wielkie, barwne hasło TOLERANCJA. W tym dniu SU pod kierunkiem p. J. Sobczak zorganizował pocztę pozdrowień. Każdy mógł napisać coś miłego, przesłać swoje dobre, pozytywne życzenia i myśli skierowane do innych. SU zadbał również, by każdy uczeń otrzymał ,,uśmiechniętą buźkę” W naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Klasy wzięły udział w konkursie na najliczniej ubraną na żółto klasę w szkole ( zwyciężyła klasa IV). Na plakatach prezentowane były hasła propagującą kulturalne, grzeczne zachowanie oraz hasła dotyczące życzliwości, szacunku, przyjaźni i szczerości.

Dla wszystkich był to dzień refleksji, przemyśleń, jakim jestem człowiekiem, a także dzień miłych słów i gestów. Chcielibyśmy, aby towarzyszyły nam one każdego dnia w całym roku. 

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
27 Maja 2020
Imieniny obchodzą
Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan,
Magdalena, Radowit

Do końca roku zostało 219 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content