ZSPiGP w Buczku został wyróżniony Odznaką Jakości za swoją wspaniałą pracę w ramach eTwinningu. Projekt „Innovative methods sharing practical experiences in teaching”, który utworzyła Małgorzata Lipińska oceniony został jako reprezentujący najwyższy europejski poziom. Partnerzy projektu, nauczyciele z krajów Europy m.in. z Grecji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Czech, Bułgarii, Rumunii i Turcji od marca 2010 dzielili się wskazówkami jak skutecznie nauczać j. angielskiego a przy tym stosować innowacyjne metody nauczania. Projekt ten jest pokazany w specjalnym miejscu na Europejskim Portalu dla nauczycieli

www.etwinning.net

Oprócz projektu o innowacyjnych metodach nauczania (który nadal jest aktywny) 62 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczy w III projekcie E-mail Exchange. Uczniowie ci piszą e-maile po angielsku do rówieśników z Belgii i Francji (kl. II a gimnazjum), Słowacji (V, VIb sp) i Włoch (VIb sp, Ia/b gimnazjum). Uczniowie ci nie tylko szlifują swój angielski ale również poznają tradycje i kulturę danego kraju jak również poznają nowych przyjaciół. eTwinning oferuje szkołom wyjątkową możliwość nie tylko współpracy w ramach projektów europejskich przeprowadzanych przy pomocy wysokiej klasy systemu wspomagającego oraz różnorodnych narzędzi internetowych, ale pozwala także aktywnie rozwijać się zawodowo i zdobywać uznanie wysokiej jakości swojej pracy. Każde z Narodowych Biur Akcji eTwinning (NSS) ocenia i nagradza Odznaką Jakości te szkoły, które spełniły wymagane kryteria. Gdy przynajmniej dwie szkoły z projektu otrzymają od swoich Narodowych Biur NSS Krajową Odznakę Jakości, mogą wówczas dostać z Centralnego Biura Akcji eTwinning z siedzibą w Brukseli (CSS) Europejską Odznakę Jakości.

Ta wyjątkowa odznaka jest wyrazem uznania pracy nauczycieli, uczniów i szkół, która została oceniona jako spełniająca najwyższe standardy europejskie.  Nauczyciele ci, oraz ich projekty, stały się przykładami dla innych, pokazując, co można osiągnąć w ramach eTwinningu.

Dzisiaj jest: Sobota
27 Kwietnia 2024