Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi od 19 do 30 września 2011 r. organizuje kolejny nabór wniosków stypendialnych w ramach „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej – II edycja”. Roczne stypendium to 450 zł miesięcznie na wydatki edukacyjne. Celem głównym projektu jest stworzenie warunków sprzyjających rozwijaniu umiejętności i kompetencji własnych 1 500 szczególnie uzdolnionym uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazialnym z województwa łódzkiego, pochodzących z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy spełniają następujące warunki:

• wykazują duże zdolności w kierunku nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych;

• posiadają miejsce zamieszkania na terenie województwa łódzkiego lub siedziba szkoły, do której uczęszczają znajduje się na terenie województwa łódzkiego;

• pochodzą z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Więcej informacji na stronie www.stypendium.info.pl

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,