Dnia 17.10.2019r. dzieci z klasy II i klas 0a oraz 0b wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Szkółki Leśnej „Borowina” w Klukach. Głównym celem wycieczki było między innymi promowanie przebywania na łonie przyrody oraz bliższe poznanie zwierząt  i roślinności leśnej. Edukacja ekologiczna poprzez taki bezpośredni kontakt z naturą jest nie tylko przyjemna, ale także najbardziej efektywna. Dzieci najlepiej zapamiętują wiedzę, jeśli mogą jej dotknąć, spróbować, zobaczyć. W szkółce leśnej „Borowina” są ku temu bardzo dobre możliwości. Mieliśmy okazję przejść ścieżkę edukacyjną składającą się z 11 punktów, czyli „11 Opowieści Bielika”, które pozwoliły poznać zwierzęta i rośliny leśne, zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, tematy dotyczące pożarów, wykorzystania zasobów naturalnych oraz alternatywne źródła energii. Ścieżka zaplanowana została na planie przypominającym kształtem pnącą roślinę. Wyposażenie stanowisk jest w pewnej części interaktywne i umożliwia dzieciom samodzielne sterowanie niektórymi jej elementami. Towarzystwo powiększonych modeli ptaków, owadów i grzybów stanowiło wspaniałe tło dla pamiątkowych zdjęć.

Dzisiaj jest: Wtorek
12 Listopada 2019