28 lutego 2020 roku odbył się w naszej szkole I Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Piękno przyrody naszego regionu" przeznaczony dla klas szóstych i siódmych. Wzięło w nim udział pięć szkół z powiatu łaskiego. Uczniowie pracowali w zespołach trzyosobowych, które miały do wykonania cztery zadania: pierwsze - przygotowanie prezentacji multimedialnej o pięknie przyrody swojej gminy; drugie - rozpoznawanie na zdjęciach zwierząt i roślin chronionych występujących na terenie województwa łódzkiego; trzecie - rozwiązanie krzyżówki z ogólnej wiedzy ekologicznej; czwarte - napisanie testu o Załęczańskim i Sulejowskim Parku Krajobrazowym.

Zwyciężyli uczniowie ze SP nr 1 im. T. Kościuszki w Łasku, drugie miejsce przypadło SP im. M. Konopnickiej w Buczku, trzecie miejsce zdobyły dzieci ze SP im. Powstańców 1863 roku w Sędziejowicach, czwarte - ze SP nr 4 w Łasku - Kolumnie, a piąte z Zespołu Szkół w Marzeninie. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy i dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, dzięki któremu uczniowie wzbogacili się o nową wiedzę, a także poznali naszą szkołę. To spotkanie przyczyniło się również do poznania i integracji uczniów jak i nauczycieli z różnych szkół. Nagrody zostały wręczone podczas części artystycznej, którą przygotowała pani Ewa Niciak. Uczniowie z klasy V i VI przedstawili "Legendę o Buczku". O oprawę muzyczną zadbał pan Łukasz Maciejewski. Pięknie zaśpiewały dzieci z klas "0" - III przygotowane przez panią Aleksandrę Zielińską, a klasy trzecie zatańczyły krakowiaka. Zespół taneczny prowadzi pani Ewa Ignaczak. Wspaniałą dekoracje wykonały panie Olga Kubik i Ewa Niciak z pomocą dziewcząt z klasy ósmej. Podczas tej uroczystości wręczono również dyplomy i nagrody za udział w ostatniej edycji konkursu na zbiórkę makulatury. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursach i każdą pomoc. Organizatorzy: Anna Truskowska i Anna Załęcka.

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,