Od września wybrani uczniowie klasy II szkoły podstawowej uczestniczą w projekcie „The view from our window” -widok z naszego okna. Projekt zainicjowała Pani Małgorzata Lipińska razem z nauczycielką ze Słowenii, Panią Nelly Tiran. Uczestniczą w nim również inne kraje, takie jak Bułgaria, Chorwacja, Grecja, Nowa Zelandia, Rumunia, Hiszpania, Turcja i USA. Projekt jest otwarty na platformie blogger.com, jak również międzynarodowej platformie edukacyjnej eTwinning. Celem projektu jest obserwowanie przyrody oraz opracowanie raportu pogodowego 15 dnia każdego miesiąca przez cały rok szkolny. Właśnie wtedy uczniowie wraz nauczycielem wybierają się na wycieczkę i obserwują roślinność, zwierzęta, warunki atmosferyczne, ubiór ludzi i sporządzają fotorelację z wycieczki. Następnie w klasie uczniowie sporządzają własne karty wycieczki i zapisują tam: datę, czas, temperaturę oraz wykonują rysunek tego co zaobserwowali danego dnia.

Dzisiaj jest: Niedziela
24 Marca 2019