Dnia 31 października 2013roku w ZSP i GP w Buczku nauczycielki języka angielskiego Marta Drobniewska i Małgorzata Lipińska  zorganizowały przedstawienie  pt. „ Trick or treat” z okazji święta Halloween. Odbiorcami przedstawienia byli przede wszystkim uczniowie placówki szkolnej. Począwszy od przedszkolaków po gimnazjalistów. W przedstawieniu aktorzy grali postaci, takie jak: Wiedźma 1, Wiedźma 2, Wiedźma 3, Wiedźminda, Sporty Wiedźma, Diabełki, Dzieci (przebrane za dowolne postacie halloweenowe), Jack-o’- lantern, trzy małe wiedźmy. Ogólnie scena  i stroje były bardzo dobrze przygotowane a uczniowie  wspaniale grali swoje rolę.

Akcja odbywała się w scenografii przedstawiającej fragment lasu. Sztuczne barwne jesienne drzewka, zwisające pajęczyny, dynie, postać duszka oraz czarownicy nadawały odpowiedniego nastroju. Uczniowie prezentowali wierszyki, najważniejsze informacje o święcie Halloween (kiedy i jak obchodzi się to święto w krajach anglojęzycznych, słynne zabawy).  Przedstawienie było  bardzo humorystyczne i interesujące.  Ideą było wykorzystanie elementów kulturowych związanych z obchodami święta Halloween, które miało poszerzyć wiedzę uczniów o kulturze krajów anglosaskich.

Trzy Wiedzmy jako prowadzące włożyły mnóstwo wysiłku, by wszyscy uczestnicy mogli zrozumieć istotę tego święta. Oczywiście bez pomocy nie osiągnęły by zamierzonego celu. Na wstępie uczniowie przy podkładzie muzycznym „Ghostbusters” przebrani za stworki halloweenowe powoli wyszli na salę mówiąc wiersz: „…In the dark, dark wood,

There was a dark, dark house,

And in the dark, dark house,

There was a dark, dark room…..

Następnie przywitano widzów, prezentując stroje przy muzyce “Halloweeen Prade” oraz pytając się jakie święto obchodzi się 31 października w USA i GB, wyjaśniając przy tym korzenie Halloween. Poprzez zabawę w rytm muzyki, przeplataniu informacji zarówno w języku polskim, jak i angielskim uczniowie świetnie się bawili i poszerzali wiedzę, np. prezentując popularne hasło „ Trick or treat! Kto nic nie da będzie bieda!”. W pewnym, momencie przedstawienia widzowie mogli stać się również jego częścią, biorąc udział w zabawie „Bobbing for apples”. Klękając i przykucając, próbowali ugryźć jabłka zawieszone na nitce. Nastepnie na scenę wkroczył Jack-o’lantern, informując jaką rolę odgrywa podczas obchodów Halloween, również mówiąc wiersz „…I’m a pumpkin

Big and round……”

Na zakończenie trzy małe wiedzmy i sporty Wiedźma  pożegnały publiczność, dziękując za wspólnie mile spędzony czas.

Dzisiaj jest: Czwartek
2 Maja 2024