W poniedziałek 16 grudnia 2013r. uczniowie: Olga Motyl, Natalia Pyrek, Izabela Wróbel, Dawid Sobala odebrali  listy gratulacyjne z rąk Witolda Stępnia, marszałka województwa łódzkiego.

Natalia i Iza złożyły wnioski o stypendia pod okiem nauczyciela chemii Janusza Zawiszy. Chemia to nauka, która interesuje je szczególnie. Odkrywają jej tajemnice i chcą rozwijać się w tym kierunku. Uczestniczyły już w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Warszawski. Z kolei w Oldze i Dawidzie drzemią zdolności matematyczne. Będą je doskonalić pod kierunkiem Małgorzaty Kilańczyk – nauczycielki matematyki. Przez cały rok szkolny uczniowie będą otrzymywać pieniądze. Oczywiście wydatki trzeba dokumentować i muszą one być przeznaczone wyłącznie na cele edukacyjne. Wszyscy oni liczą, że spełnią swoje marzenia. Myślą o zakupie książek oraz laptopów, drukarek. Ale przede wszystkim otrzymane stypendium to ogromne wyróżnienie. Nasi stypendyści znaleźli się w gronie 550 uczniów z całego województwa. Życzymy im satysfakcji i ogromnej radości z odkrywania swoich talentów!

Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej - II edycja, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, środków budżetu państwa oraz środków własnych województwa łódzkiego ma na celu stworzenie uzdolnionym uczniom warunków sprzyjających rozwijaniu ich umiejętności, kompetencji i zainteresowań.

Dzisiaj jest: Czwartek
2 Maja 2024