W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sędziejowicach odbył się XV powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Łącznie w eliminacjach wzięło udział 75 uczestników w trzech kategoriach wiekowych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łaskiego.  ZSP i GP w Buczku reprezentowali: Piotr Czech, Błażej Krakowski, Marcel Biskupski, Agnieszka Czech i Iwona Niedzielska. Nasi uczniowie jak co roku zaprezentowali się bardzo dobrze.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:
Grupa I (szkoły podstawowe):
1. Przemysław Podemski - ZS w Kwiatkowicach
2. Marcel Biskupski - ZSP i GP w Buczku
3. Weronika Kukieła - SP w Zalesiu
4. Krzysztof Rakoca - ZS w Kwiatkowicach
5. Martyna Przybylska - ZS w Widawie

Grupa II (szkoły gimnazjalne):
1. Agnieszka Czech - ZSP i GP w Buczku
2. Piotr Goździewicz - ZS w Widawie
3. Dorota Jachacz - ZSO 1 w Sędziejowicach
4. Joanna Follmann - PG 2 w Łasku
5. Sara Przyborek - ZS w Kwiatkowicach

Grupa III (szkoły ponadgimnazjalne):
1. Izabela Szczepańska - I LO w Łasku
2. Sylwia Patykowska - ZSO w Ostrowie
3. Katarzyna Jakóbczak - I LO w Łasku
4. Artur Hanc - ZSO w Ostrowie
5. Karolina Frontczak - I LO w Łasku.

Należy dodać, że Izabela Szczepańska jest mieszkanką Buczku.
Finaliści eliminacji powiatowych zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi: czujkami dymu zakupionymi przez Komendę Wojewódzką PSP w Łodzi oraz grami planszowymi, akcesoriami edukacyjnymi, rowerowymi i sportowymi ufundowanymi przez Powiat Łaski, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Łasku i Urząd Gminy w Sędziejowicach. Zwycięzcy z poszczególnych grup wiekowych będą reprezentować powiat łaski w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który odbędzie się w dniu 11 kwietnia br. o godz. 10.00 w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego w Buczku przy ul. Szkolnej 3a.

Dzisiaj jest: Niedziela
28 Kwietnia 2024