Bardzo dobrze spisali się zawodnicy i zawodniczki UKS Buczek w pierwszych Turniejach Eliminacyjnych Województwa Łódzkiego do Mistrzostw Polski w Mini – Siatkówce Dziewcząt i Chłopców o Puchar Kinder +Sport 2014.

W pierwszym turnieju eliminacyjnym, który odbył się 13.04.2014 r w Hali Sportowej SMS w Łodzi doskonale poradzili sobie chłopcy UKS Buczek, grający dwójkami: Dawid Rasowski i Michał Bąk. Występ chłopców zasługuje na szczególne uznanie, gdyż wygrali wszystkie swoje mecze i zasłużenie zajęli pierwsze miejsce w grupie, awansując tym samym do półfinału.

Równie udany występ zanotowały dziewczęta UKS Buczek, także grające dwójkami: Klaudia Pawłowska i Marta Marciniak. Dziewczęta zajęły drugie miejsce w grupie, awansując do turnieju ćwierćfinałowego. Rozgrywki miały miejsce 27.04.2014 r. w Aleksandrowie Łódzkim.

Awans do  turnieju ćwierćfinałowego wywalczyły również dziewczęta UKS Buczek, grające czwórkami: Weronika Krawczyk, Martyna Kostrzewa, Kaja Sobolewska i Aleksandra Świercz. Dziewczęta rywalizowały w rozgrywkach 26.04.2014 r. w Hali MOSiRu w Łodzi, zajmując III miejsce w grupie.

Występ swoich podopiecznych podsumował trener Jacek Leszczyna: „Na szczególną pochwałę zasługuje postawa chłopców, którzy z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w grupie. Widać było u chłopców zaangażowanie i walkę o każdą piłkę. Dumny jestem z dziewcząt, które równie dzielnie walczyły na boisku awansując do dalszego etapu. Wszystkie nasze zespoły nie zawiodły pokładanych w nich nadziei. Start zaliczam do bardzo udanych i cieszę się, że nasza praca idzie w dobrym kierunku”.

Gra w siatkówkę kształtuje sylwetkę i charakter, a przede wszystkim stwarza okazję do świetnej zabawy i uczy zdrowej rywalizacji. Dlatego też, zapraszamy dzieci szkół podstawowych z klas II-IV na treningi siatkówki. Zajęcia są bezpłatne. Wszystkie osoby zainteresowane  trenowaniem  tej dyscypliny sportowej prosimy o kontakt telefoniczny z trenerem: 604-284-086.