W święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny Polacy odwiedzają cmentarze, aby pomodlić się, ozdobić groby swoich bliskich kwiatami i zapalić znicze.

Uczniowie naszej szkoły razem z wychowawcami i katechetami odwiedzają buczkowski cmentarz. Porządkują groby żołnierzy z okresu I i II wojny światowej, przynoszą kwiaty, zapalają znicze. Odwiedzają mogiły zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły.

 

Na początku października Samorząd Uczniowski razem ze Szkolnym Kołem Wzorowego Chrześcijanina rozpoczął zbiórkę sztucznych kwiatów na wiązanki. Spotkała się ona z dużym odzewem ze strony uczniów naszej szkoły. Z zebranych kwiatów Pani Monika Krakowska przygotowała piękne wiązanki i stroiki. 27 października złożyliśmy je na grobach żołnierzy z I wojny światowej, Tomasza Słomiana, ks. Stanisława Rutkiewicza, ks. Jana Ciesielczyka i nauczycielki Marii Rodkiewicz.

 

Aktualności


Dzisiaj jest: Środa
19 Grudnia 2018
Imieniny obchodzą
Abraham, Beniamin, Dariusz, Gabriela,
Mścigniew, Nemezjusz, Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.
Zodiak: Strzelec

Losy absolwentów

Do pobrania

Nasze zdjęcia

Content