Od października 2018 r klasa Vb uczestniczy w projekcie edukacyjnym zarejestrowanym na międzynarodowej platformie edukacyjnej e-Twinning. Projekt został zainicjowany przez nauczycielki Małgorzatę Lipińską oraz Georgię Manetę z Grecji. Uczniowie współpracują z rówieśnikami z Grecji realizując różne zadania edukacyjne, poznają kulturę, a przede wszystkim używają języka angielskiego "na żywo". W trakcie trwania projektu nauczyciel zaplanował kontakt przez komunikator Skype, chat na Twinspace, odręczne pisanie kartek podczas świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocnych. Poza tymi zadaniami kraje wymieniły się maskotkami. Uczniowie z Buczku zdecydowali, że wyślą truskawkę Ninę (imię oraz wiek wybrali uczniowie) ponieważ truskawka jest symbolem Buczku.

My natomiast otrzymaliśmy z Grecji osiołka (dawno w Grecji było bardzo dużo osiołków) Olivera (imię od oliwek, z czego również słynie Grecja). Maskotki "mieszkają" u każdego z uczniów poznając kulturę danego kraju. Wszystko dokumentowane jest w pamiętniku, który wędruje wraz z maskotkami. Więcej można dowiedzieć się na stronie e-Twinning, wpisując TWINSPACE a następnie logując się na stronie Username: visitor.buczek Password:mkonopnicka Ze względów RODO ochrony danych osobowych projektu nie można upublicznić.

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,