14 października 2014r.  w naszej szkole  obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie.
W części oficjalnej głos zabrała  dyrektor  szkoły Renata Nowicka, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud wkładany każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń. W dalszej części spotkania głos zabrał wójt gminy Buczek Bronisław Węglewski, wyraził słowa uznania dla wszystkich pracowników szkoły za zaangażowanie, wytrwałość i pracę. Po części oficjalnej uroczystości nastąpił program artystyczny.

Uczniowie,  zarówno młodsi, jak i starsi,  słowem,  piosenką  i tańcem – uczcili ten szczególny dzień. Oprócz montażu słowno muzycznego wszyscy zebrani obejrzeli  barwny pokaz taneczny przygotowany przez uczennice kl. IV. Gimnazjalistki zatańczyły do pięknego utworu z musicalu ,,Deszczowa piosenka”. Było podniośle, refleksyjnie, ale także kabaretowo i humorystycznie. Samorząd uczniowski przygotował szczególną niespodziankę  – nagrody  ,,Złote Konopnickie”, np.:  panie katechetki otrzymały nagrodę ,,Anioł Roku”, nauczycielki matematyki wyróżniono - ,,Nagrodą Pitagorasa”, panią od geografii ucieszył ,,Złoty Glob”,  ,, uper Niania” wzruszyła pedagoga szkolnego, dla pań sprzątaczek przypadła nagroda ,,Perfekcyjnej Pani Domu”, natomiast dyrekcjom wręczono  ,,Złote Kalosze”. Program artystyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły stanowił niewątpliwie najpiękniejszy bukiet życzeń dla nauczycieli, pracowników oświaty, u wielu wywołał serdeczny uśmiech i łezkę wzruszenia. Wysiłek, trud aktorów i reżyserów programu, został nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

26 Kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin,