17 października 2014r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Buczku odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Odświętnie ubrane dzieci zebrane w sali z przejęciem deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Zatańczyły także dwa tańce ludowe: „Krakowiaka” i „Grożonego”. Pierwszy publiczny występ pierwszoklasistów bardzo się podobał. Zebrani gromkimi brawami docenili wysoki poziom artystyczny prezentacji oraz zaangażowanie dzieci, ich rodziców i wychowawczyń. Po występie dzieci złożyły ślubowanie, że będą sumiennie wypełniać obowiązki uczniów oraz godnie reprezentować swoją szkołę.

Następnie pani dyrektor Renata Nowicka, dotykając ołówkiem ramienia wszystkich dzieci, dokonała pasowania ich na uczniów. Pod koniec uroczystości wychowawczynie: pani Ewa Ignaczak i pani Jadwiga Rojszczak wręczyły uczniom pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci ołówków przygotowane przez kolegów i koleżanki z klasy drugiej i trzeciej. Od Pani Dyrektor Renaty Nowickiej i Pani Sekretarz Zenony Romankiewicz dzieci otrzymały wiele słodkości. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, który przygotowali rodzice. Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć tutaj.

Dzisiaj jest: Niedziela
28 Kwietnia 2024