W dniu 13 listopada 2014 w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych gimnazjum.

"My, uczniowie klasy pierwszej Gimnazjum Publicznego w Buczku ślubujemy uczciwie i wytrwale zdobywać wiedzę, dbać o piękno mowy ojczystej, godnie reprezentować szkołę, być dobrym Polakiem."

Takie zobowiązanie złożyli pierwszoklasiści w obecności dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz uczniów klas drugich i trzecich. Po części oficjalnej nastąpił krótki egzamin. Starsi uczniowie poddali swoich młodszych kolegów wielu próbom, które wykazały, że świeżo upieczeni gimnazjaliści są sprawni, pomysłowi i nie boją się wyzwań.

Były łamańce językowe, wybieranie cukierków dla kolegów z klasy, rozpoznawanie smaków i wiele innych zadań. Symboliczne pasowanie na gimnazjalistę przypieczętowało przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że ta uroczystość pozostanie na długo w pamięci pierwszoklasistów, a złożone przyrzeczenie będzie ich życiowym drogowskazem.

29 Kwietnia 2024
Angelina, Augustyn, Bogusław, Hugo,